2011/12 - MŠ Hrnčiarska

Archív > 2011/12

Koleso - vedecká hračka.
KOLESO. Základný vynález, či objav v dejinách ľudstva.
KOLESO. Verný spoločník, užitočný a nenahraditeľný pomocník človeka.
KOLESO. Vyše šestisíc rokov využívaný ľudmi na rozličné účely
KOLESO. .Zhotovené a vyrábané z rôznych materiálov rozmanitými postupmi.

Chcete mať o koliesko viac?

Na výstave KOLESO - VEDECKÁ HRAČKA sme ich mali oveľa viac.
Najmä v rukách pri hre s vedeckými hračkami. Najrozmanitejšie KOLIESKA našli svoje využitie v rôznych hračkách , hlavolamoch, drobných experimentoch, s ktorými sme sa mohli podľa vlastnej chuti dosýta pohrať. Výstavný súbor tvorilo 100 predmetov z 28 štátov a naše šikovné rúčky ich dokázali ľahko, rýchlo a tvorivo roztočiť.
Veru, neboli sme piatym kolesom na voze a z interaktívnej výstavy sme si odniesli aj to koliesko v hlave.
Fotografie TU a video TU.

Slovo bez hraníc

Tak ako po minulé roky aj tento rok mestská časť Staré mesto pripravila už 16. ročník recitačnej súťaže "Slovo bez hraníc" v umeleckom  prednese poézie a prózy v materinskom jazyku. Našu školu reprezentovala Michaela Krnáčová a Šimon Kováľ. Foto TU.

Spolupráca so ZŠ - Masarykova

Projekt: “Zelená telocvičňa”

Vo svojom areáli  5.októbra, základná škola slávnostne otvorila “zelenú telocvičňu” - miesto s preliezkami, prekážkami, horolezeckou stenou a inými stanovišťami pre pohyb a športovanie.
Aj
my sme boli pri tom a “priamo v akcii” sme otestovali všetky preliezky a ihriská. Rozhýbali sme si telo a ponaťahovali svaly a kosti.
Chce
š vidieť ako sme preliezali, šplhali, podliezali a vôbec - akí sme boli šikovní a odvážni?
Nahliadni
do Galárie, tam nájdeš fotky z akcie.

Plavecká škola AQUA

V piatok 30.09. sme “Mokrým“ vysved
čením ukončili plavecký kurz pre predškolákov. Voda sa stala našou kamarátkou a získala si našu dôveru i rešpekt.
Ak
chceš vedieť, čo všetko sme si s ňou užili a ako sa nám dostala až pod kožu pozri:
foto TU
video TU

“Beh o pohár starostu MČ Košice - Staré Mesto”

Tento rok prebehol už  3.ro
čník, na ktorom nechýbal ani športový duch našej školy. Bežecké sily si zmeralo  10 detí - chlapci aj dievčatá na trati v pešej zóne. Hruď každého pretekára zdobilo štartovacie číslo, na ktoré boli  “škôlkári” patrične hrdí. Veď bolo aj na čo  -  bežalo sa ako o život!

Foto TU

Hudobná rozprávka: “O šikovnom krajčírikovi”

Uja Ľuba už v našej škole pozná takmer každé dieťa. Je zábavný, vtipný a vždy poteší  naše srdce  rozprávkou veselou i múdrou.
Nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku. Svoje muzikálne vlohy predviedol v rozprávke o kraj
čírikovi, ktorý pesničkou “pozašíval” všetko možné i nemožné. Veru - aj dieru do sveta.
Chce
š vedieť ako mu to ďalej spievalo? Napni uši, zapoj sluch a vypočuj si skladbu TU.
Pozri aj priložené foto TU