2012/13 - MŠ Hrnčiarska

Archív > 2013/14

Príbeh z knižnice.

To, že nevieme čítať, vôbec nevadí. A predsa poznáme veľa, preveľa rozprávok, príbehov a básní o všeličom možnom i nemožnom. A aby nám každý uveril, tak sme sa stretli dňa 17.03.2014 my deti zo staromestských materských škôl v knižnici Jána Bocatia na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach a to už v jej nových priestoroch.
Na úvod nás privítali nádherným divadielkom : O kozliatkach a vlkovi, ktorý nevedel uhádnuť ani jednu hádanku. Zato my sme uhádli poľahky všetky. Nejedného z nás tam prišli povzbudiť mamky, či babky. Ale strachu nemal nik a každý smelo predniesol svoje básne a príbehy. Našu materskú školu reprezentovala Karolínka Bezrezňaninová a Petra Kukurová. Za to im patrí veľká vďaka.
Víťazom bol každý. A odmena neminula nikoho. Domov sme si odniesli krásnu knižku, diplom a záložku. Opäť sme raz prežili nádherný deň s rozprávkou. Dovidenia zas, kniha je náš kamarát.

Nezabudni na foto, nájdeš ho TU.

Legohrátky.

Každoročne sa deti staromestských mateských škôl stretávajú v MŠ Tatranská a stalo sa už peknou tradíciou, že tu vytvárajú krásne a netradičné práce z lega. Takisto aj tento rok dňa 26.02.2014 sme z lega vytvárli tvorivé dielka na tému: ROK: Jar, leto, jeseň, zima.
Všetky deti sa pustili s nadšením do práce a tak sa zanedlho prebudila pani JAR so snežienkami, kuriatkami, či veľkonočnými vajíčkami. LETO žiarilo zlatou farbou kláskov, plnou lúkov kvetov, čerešňami a jabĺčkami. Farebná JESEŇ mala stoly prestreté bohatou úrodou zeleniny a ovocia, ba našli sa aj huby. No a pani ZIMA zas všetko zaodela, beleli sa vločky, snehuliaci a nechýbalo nič ku zimným športom.
Všetky práce boli nádhernou ukážkou detskej šikovnosti a tak si každý za svoje tvorivé dielko vyslúžil odmenu a domov si odnášal lego hračku s legokatalógom.
Ak si zvedavý, čo všetko sa dá vytvoriť z lega, klikni na galériu.

Slovo bez hraníc

Tak ako po minulé roky aj tento rok mestská časť Košice - Staré mesto pripravila už 18. ročník recitačnej súťaže "Slovo bez hraníc" v umeleckom  prednese poézie a prózy v materinskom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval Jakub Procivňák, ktorý básňou od Pavla Štefánika : "O rybárovi a zlatej rybke"  získal 1. miesto.
Kubkovi srdečne blahoželáme.
si chceš vypočuť jeho prenes pozri Galériu - Video.

“NEMOCNICA U MEDVEDÍKA”

Je úspešne importovaný projekt Medzinárodnej asociácie študentov medicíny.
Cieľom projektu je priblížiť sa detským pacientom, zbaviť ich syndrómu bieleho plášťa a ukázať im prácu lekára hravou a interaktívnou formou.
Nemocnica u Medvedíka prišla aj do našej materskej školy. Deti počas podujatia navštívili fiktívnu nemocnicu. Absolvali vyšetrenia na rôznych oddeleniach, ako napr. chrirurgii, očnom, internom oddelení. Dozvedeli sa,  prečo macík ochorel a ako sa treba o neho starať, aby nemusel ísť opäť do nemocnice. Aktivita sa deťom veľmi páčila a strach z lekárov deti naozaj nemali, dokonca niektorí sa na pár minút aj nimi stali a vyskúšali si rôzne lekárske pomôcky napr. fonendoskop, neurologické kladivko…
V Galérii nájdeš všetky fotografie z totho projektu.

Predplavecký kurz.

Už je tradíciou našej školy každoročne organizovať v spolupráci s AQUA školou predplavecký kurz.
Tento školský rok sme sa opäť snažili získať základné plavecké pohyby, naučiť sa dýchať do vody, odstrániť strach z vody a obdržať  “mokré “vysvedčenie.
V galérii nájdeš fotky a krátke videá.

16. október ako Svetový deň výživy.
Výzva k zdravému stravovaniu.

Svetový deň výživy zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania sa. Aby človek konzumoval dostatok zdravých potravín s dôrazom na zeleninu, ovocie, celozrné produkty, zdravé bielkoviny, vhodné oleje a samozrejme pitný režim s minimálnym obsahom cukru.

Aj naša škola sa pripojila k akcii mesta Košice a spolu so školskou jedálňou pripravila zdravý obed, kde k hlavnému jedlu bola podávaná zelenina  a ovocie.
Najmladšie deti si tento deň pripomenuli nielen ochutnávkou ovocia a zeleniny, ale aj vlasnoručnou prípravou chutných a hlavne zdravých dobrôt :
ovocno-zeleninových špízov. A ako sa im darilo napichovať ovocie a zeleninku na špáradá a vytvárať tak chutných jablčkových ježkov, môžete vidieť z fotiek v Galérii.

Medovníkový domček
hudobná rozprávka

Ujo Ľubo je v našej materskej škole vždy vítaný.
Tentokrát nás potešil rozprávočkou dobre známou o Medovníkovom domčeku.
Na vyrozprávanie príbehu o Janíčkovi a Marienke si prizval na pomoc aj svoje hudobné nástroje. Zvonkohru na ktorej sa krásne rozoznela pesnička o konvalinkách a zobcovú flautu.
Predstavenie nás opäť potešilo, naučili sme sa nové pesničky a samozrejme sa nezabudlo ani na darček vo forme CD.
CD s hudobnými nahrávkami a omaľovanku s textami piesní si môžeš zakúpiť u svojich triednych učiteliek.

A nezabudni: nahliadni do  Galérie,  nájdeš tam fotografie z predstavenia.