Aktivity 2014/15 - MŠ Hrnčiarska

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2014/15
Lego dakta.

Aj tento rok sme sa už tradične tešili na akciu LEGO v materskej škole na Tatranskej ulici. Akcia sa konala 05.03.2015 a zúčastnili sa jej aj predškoláci z našej materskej školy.
Je to iné ako keď si staviame v našej materskej škole. Prečo? Nuž iné prostredie, iné deti, iné pani učiteľky a aj iné lego. Veľa lega.
A aj téma skladania bola nová: POČASIE. Možno si poviete, že toto sa postaviť nedá. Ale dá! A ako? Nuž najprv sme mali krátku rozprávku a po nej peknú prezentáciu o počasí. Veď my dobre vieme, ako sa voda v prírode mení. Tak naše šikovné ruky skladali mraky, slnko, dažďové kvapky a dáždniky, či mláky. Nechýbali ani prekrásne dúhy, či snehové vločky.
To všetko našlo svoje miesto na výstavke prác a veru bolo sa na čo pozerať. Každý z nás za svoju šikovnosť dostal odmenu. Bolo ňou samozrejme lego a potom sme sa pustili do pohostenia. Plní dojmov sme sa vrátili do našej materskej školy.

Foto z akcie nájdeš v Galérii.
Projekt: ZDRAVÝ ÚSMEV

Cieľom projektu je naučiť deti predškolského veku správnej technike čistenia chrupu, starostlivosť o orálne zdravie a dopomôcť k celoživotnému návyku spojeného so starostlivosou o dutinu ústnu, podľa možnosti ovplyvniť i rodičov detí tým, že sa správny postup naučia, pochopia jeho význam a budú svoje deti v čistení chrupu a ochrane orálneho zdravia podporovať. 

Ide o výchovno-preventívny program, ktorý realizujú študenti dentálnej hygienistiky. V súčastnosti úlohou projektu je realizácia pravidelných cvičení čistenia zubov. Študent si pripravý edukačný plán - prípravu na cvičenia pre deti predškolského veku. Edukačný plán je primeraný vekovej skupine a vychádza zo šiestich tematických okruhov: anatómia, vznik ochorenia, technika čistenia zubov, fluoridácia a výživa primeraná veku. Vedomosti a zručnosti, ktoré majú deti nadobudnúť, im poskytuje hravou formou prostredníctvom básní, piesní, rozprávok a hier so zdravotnou tematikou. 

Foto z projektu nájdeš v Galérii.
SEN JEDNÉHO DUBA

Rozpoviem Vám príbeh o dube,
o muške, čo podenka sa volá,
bude o nás a o Vás…
Bude, či nebude?…
Zasaďme s láskou, semienko do zeme
a keď Vám vyrastie,
pri srdci zahreje…

Divadlo Babadlo nám predstavilo pútavý príbeh jedného duba na motívy rozprávky H.Ch.Andersena. Interaktívne predstavenie s environmentálnou tematikou sa nám veľmi páčilo. V rozprávke o ochrane stromov a ich osude vystupovalo množstvo nádherných bábok, marionet a rekvizít. Časť predstavenia sme zachytili na fotografiách, tak ak máš záujem pozri si galériu.
“NEMOCNICA U MEDVEDÍKA”

Je úspešne importovaný projekt Medzinárodnej asociácie študentov medicíny.
Cieľom projektu je priblížiť sa detským pacientom, zbaviť ich syndrómu bieleho plášťa a ukázať im prácu lekára hravou 
a interaktívnou formou.
Nemocnica u Medvedíka prišla aj do našej materskej školy. Deti počas podujatia navštívili fiktívnu nemocnicu. Absolvali vyšetrenia na rôznych oddeleniach, ako napr. chrirurgii, očnom, internom oddelení. Dozvedeli sa,  prečo macík ochorel a ako sa treba o neho starať, aby nemusel ísť opäť do nemocnice. Aktivita sa deťom veľmi páčila a strach z lekárov deti naozaj nemali, dokonca niektorí sa na pár minút aj nimi stali a vyskúšali si rôzne lekárske pomôcky napr. fonendoskop, neurologické kladivko…
V Galérii nájdeš všetky fotografie z totho projektu.
Predplavecký výcvik

Dvojtýždňový plavecký výcvik - deti z 2 a 3 triedy majú už za sebou. Cieľom tohto výcviku bolo naučiť detí nebáť sa vody, veselo v nej šantiť a prekonať strach z ponorenia sa. Na záver výcviku si deti domov odniesli nielen krásne zážitky s vodou, ale aj “mokré vysvedčenia.”

Ako to všetko deti zvládli nájdete v Galérii si môžeš z tejto nádhernej aktivity pozrieť fotky a videá.

Hudobná rozprávka - “Cesta okolo sveta”


Prázdniny už síce skončili, no my sme si ich s ujom Ľubom pripomenuli hudobnou rozprávkou: “Cesta okolo sveta”. Cestovali sme po celom svete. Navštívili sme Francúzsko, Španielsko, Ameriku, Kanadu. Pozreli sme sa na ostrov Jamajka i Kubu. A z každej krajiny sme si odniesli nádhernú pesničku. Dokonca nás ujo Ľubo naučil tancovať Lambadu, Sambu i Rock and roll. V Galérii
si môžeš z tejto nádhernej aktivity pozrieť fotky a videá.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky