Aktivity pre deti - MŠ Hrnčiarska

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 

Vážení rodičia,

prinášame Vám zopár výborných stránok odkiaľ môžete čerpať námety, vzdelávacie aktivity, interaktívne hry a inšpirácie na prácu s deťmi ako podpora pri vzdelávaní, ktoré by Vám mohli čiastočne uľahčiť situáciu.

 

 

 

V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla  webová stránka:

https://www.ucimenadialku.sk

nájdete tu množstvo zaujímavých úloh i odporúčaní.

 

 

 

Multimediálne spracovaný obsah vo forme videí, animácií, simulácií, prezentácií, ilustrácií, 3D modelov, obrázkov, fotografií, interaktívnych cvičení a lekcií. Materiály na portáli sú sprístupnené podľa vekových úrovní a taktiež podľa tematických celkov definovaných Štátnym vzdelávacím programom ISCED 0.

http://planetavedomosti.iedu.sk/index.php

 

 

 

S blížiacimi sa jarnými dňami sa bude hodiť aj tematická zábava:

Jarná knižka pre všetky veselé deti.

Nájdete v nej 20 strán zábavy a kreatívnych úloh s jarnými motívmi a témami.

Stiahnuť si ju môžete aj priamo tu: jarna-knizka

Na tejto stránke nájdete samozrejme aj množstvo iných aktivít, hier a námetov na tvorenie.

Vytvorenú knižku môžete po otvorení materskej školy doniesť ukázať svojim kamarátom.

 

 

 Ak chcete zlepšovať jemnú motoriku vašich detí, môžete im pomôcť aj častejším kreslením. K nadšeniu z kreslenia a vydarených obrázkov môžu vašim deťom pomôcť aj tieto jednoduché kresby, kde sa krok za krokom ľahko dopracujú ku krásnemu zobrazeniu rybičky, vtáčika či korytnačky.

https://eduworld.sk/cd/redakcia/3800/kreslenie-pre-najmensich-krok-za-krokom

 

 

Tu nájdete pracovné zošity pre deti na stiahnutie.

https://prosolutions.sk/materialy-na-stiahnutie/

 

 

Stránka pre všetky hravé deti, online hry, rozprávky i omaľovanky.

https://rexik.zoznam.sk

 

 

 

Angličtina pre deti.

Videá z YouTube sú skvelý spôsob ako učiť deti angličtinu. Ponúkajú rôznorodý obsah, takže si 

tam každý nájde to, čo ho bude baviť.

https://www.anglictinarychlo.sk/anglictina-pre-deti/

 

https://www.anglomaniacy.pl/domesticAnimalsMatching.htm#games

 

 

Multimediálny didaktický hudobný program s názvom:PIESNE PRE DETI I CELÚ RODINU

http://hudbahrou.pf.unipo.sk

 

 

Ďalšie odporúčané stránky:

 

https://eduworld.sk/cd/hanka-herinkova/4392/montessori-aktivity-pre-2--6-rocne-deti

 

https://najmama.aktuality.sk/clanok/248516/zabava-na-doma-12-tipov-na-montessori-hry-pre-deti-od-2-do-6-rokov/

 

https://detskeomalovanky.sk

 

https://www.anglomaniacy.pl/domesticAnimalsMatching.htm#games

 

 

 

Skúste vo svojich deťoch prebudiť inšpirácie, kreativitu, fantáziu a mnohé ďalšie pre ich vývoj i detstvo tak dôležité prvky. Odmenou vám bude nielen ich šťastný úsmev, ale aj spoločná a úprimná zábava.

 

ZÁBAVNÁ ABECEDA

Môžete ju vyrobiť buď z papiera, alebo pokiaľ ste zručné, tak ju môžete aj ušiť. Najprv si vyrobte menšie kapsičky z papiera alebo textilu, na ktoré postupne napíšete všetky písmená abecedy. Tie potom prichyťte na väčší podklad tak, aby zostala horná strana voľná a dali sa do nej vkladať papieriky. Vytvorte tak veľkú stenu s abecedou. Následne vystrihnite z časopisov a novín rôzne fotografie rôznych predmetov. Tie potom dajte deťom, aby ich následne rozdelili podľa začiatočného písmena do správnej kapsičky. Predmety môžete stále obmieňať a robiť im to tak zaujímavé.

PAVÚČIA PREKÁŽKOVÁ DRÁHA

Budete k tomu potrebovať užšiu chodbu alebo obdobný priestor, ktorý na to budete môcť využiť. Ďalej si kúpte dlhý a hrubší špagát, ktorý budete prichycovať k stene. Môžete si pomôcť špeciálnou lepiacou páskou, ktorá neničí maľovku alebo jednoducho špagát zachyťte ku rôznym predmetom v okolí. Vytvorte im takto akoby pavúčiu prekážkovú dráhu, ktorú budú musieť prejsť bez dotknutia špagátu.

KRESLIACA TABUĽA

Deti priam milujú kreslenie. Urobte im teda radosť a vytvorte im obrovskú tabuľu na túto záľubu. Nájdite napríklad v obchode veľký baliaci papier alebo najväčšie výkresy, aké sú k dispozícii. Tie im nalepte na časť steny, kde sa môžu takto nielen realizovať, ale si ju zároveň vo vyššom veku skrášliť rôznymi kresbami. Keď ich omrzia, môžete im papiere vymeniť a znova sa môžu pustiť do nového tvorenia.

SADENIE S DEŤMI

Trošku vám pomôžu s vašimi povinnosťami a vytvoria si tak vlastné kvietky, o ktoré sa budú starať. Kúpte rôzne priesady a pekné kvetináče. V prvom kroku ich môžete spoločne vyzdobiť pomocou lepidla a rôznych zaujímavých malých predmetov. Potom sa môžete pustiť dosadenia a naučiť tak deti ďalšiu zručnosť. Ak je kvetináč väčší, dajte im ešte kamienky, ktoré môžu poukladať na zeminu a dozdobiť to tak.

STANOVANIE

Rôzne hrady alebo domčeky z tenkého plastu, ktoré sa dajú umiestniť do detskej izby, sú istotne fajn vec. Trošku to však ničí detskú kreativitu. Pamätáte si ešte, koľko sme sa my zabavili pri stavaní bunkrov a stanov? Dajte im teda namiesto nich zopár diek a zvyšok nechajte na ich fantázii.

VOSKOVKY A TUŠ

Opäť niečo z našej mladosti. Zrejme jedna z najobľúbenejších častí výtvarnej výchovy. Vyfarbite základ výkresu farebnými voskovkami a na tie potom natrite čierny tuš. Nechajte zaschnúť a pripravte na druhý deň deťom príjemné prekvapenie. Dajte im nejaký ostrejší predmet, pri menších deťoch bezpečnejšie staré vypísané pero a nechajte ich vyškrabať pekné obrázky.

KARTÓNOVÉ MESTO

Bude to obdoba známych detských kobercov, na ktorých sú zobrazené cesty, značky a budovy. Vy skúste namiesto neho zohnať veľký kartón trebárs z novej chladničky. Ten rozprestrite v izbe a nakreslite naň celé mesto. Aby to bolo ešte zaujímavejšie, pomocou krabičiek urobte jeho 3D zobrazenie a dopracujte tak aj iné detaily.

UŽITOČNÉ UMELÉ POHÁRIKY

Stoja pár centov a môžete ich využiť na veľmi veľa spôsobov. Pomocou farieb, výkresov, lepidla a iných pomôcok vyrobíte panáčikov, ozdobné vázičky na lúčne kvety, úložný priestor na nejaké hračky alebo perá. Vyrobiť si môžu tiež telefón, hádzať do nich guličky alebo ich využiť na netradičné pexeso. Skryte pod ne nejaké potraviny a deti ich postupným odhaľovaním budú hľadať dvojice.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky