Tvorivé ruky 12/13 - MŠ Hrnčiarska

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2012/13

Tvorivé dielne


Aj odpad môže byť užitočný

Tvorivosť nepozná hraníc a to isté môžeme povadať aj o materiáloch. My sme si k tvoreniu vybrali odpadový materiál a vykúzlili sme z neho  prekrásne kvetinkové venčeky. K recyklácií sme použili papierové obaly z vajíčok, ktoré sme roztrihali a farebne dotvorili.

Koláže rozprávajú a Vesmír očami detí

sú názvy výtvarných súťaží organizovaných CVČ Domino v Košiciach. Svoje výtvarné diela zahalili do tajomstiev vesmírneho sveta a dali priestor fantázii a predstavivosti. Tvorivosť im nechýbala ani pri práci s nožnicami, keď vytvárali nádherný svet fauny.

Maľba voskom


Vosková batika je hra, ktorá očarí svojimi možnosťami. Princíp tejto techniky je v spôsobe zakrytia častí textílie voskom. Vosk je voči farbe odolný a po jeho odstránení zostávajú pôvodne zakryté miesta biele.
Hotov
é detské výtvory umožnia nahliadnúť do experimentovania s touto technikou.

Východoslovenská galéria Košice
Tvorivé dielne


Výtvarný krúžok "RUKA" tvorí aj vo výstavných priestoroch Východoslovenskej galérie. Malí umelci spoznávajú rôzne umelecké diela, vnímajú ich tvorivosť a originalitu. Podnecujú svoju fantáziu a získavajú prvé kontakty s výtvarným umením.


Tentokrát v galérii prebiehala výstava architektonického umenia CE.ZA.AR - cena za architektúru. Hlavným poslaním bola propagácia zrealizovaných diel členov slovenskej komory architektov a ich prezentácia širokej verejnosti.
My sme taktiež vytvorili zaujímavé dielka, technikou dotvárania rozstrihnutého obrazu maľbou. chceš pozrieť fotky z tvorivých dielní nájdeš ich TU.

Najkrajší sen


Opäť sme sa zúčastnili súťaže organizovanej Centrom voľného času Domino. Témou sa už tradične stávajú detské sny, túžby, želania a priania.Tu sú snívané sny v podobe maľovaných obrázkov.

Hra s plochou


Ruka je tvoja, je jedinečná, zázračná, je to intermediálny prostiedok, dokáže tisíce vecí a vie komunikovať aj gestami. Doteraz pretrváva gesto podania rúk ako symbol dôvery, úcty a priateľstva.

Aj pre nás bola “ruka” skvelým námetom k výtvarnému tvoreniu. Tentoraz sme si ju ozvláštnili rôznym odpadovým materiálom, ktorý bol práva po ruke.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky