Tvorivé ruky - MŠ Hrnčiarska

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Archív > 2011/12

Kašírovanie


Kašírovanie spočíva vo vytváraní hmoty z novín a lepidla. Z takejto kašovitej hmoty sa potom dá vyrábať kadečo a je to celkom zábavná činnosť.  My sme si vyskúšali vytvoriť karnevalové masky, no tentoraz sme si k tvoreniu prizvali na pomoc svojich rodičov. Bola to naozaj veselá zábavka a výsledok stál za to. Veď posúďte sami.

Papier kole


Ďalšou zaujímavou aktivitou vo Východoslovenskej galérii bola výstava "Papier kole". Aj ty sa čuduješ, čo je to za divný názov? Ide o francúzske slovo papier collé a znamená lepený papier z čoho vzniklo známe "collage" (koláž). Koláž je výtvarná technika, ktorú zhotovíme lepením kúskov papiera alebo textilu. Materiál sa vystrihuje, prípadne trhá. Nakukni do Galérie, nájdeš tam zhotovené koláže.

Východoslovenská galéria Košice
Tvorivé dielne


   Výtvarný krúžok “RUKA” tvorí aj vo výstavných priestoroch Východoslovenskej galérie. Malí umelci  spoznávajú rôzne umelecké diela, vnímajú ich tvorivosť a originalitu. Podnecujú svoju fantáziu a získavajú prvé kontakty s výtvarným umením.

19.októbra za
čala pravidelná spolupráca - prebiehajúcou výstavou pod názvom: “Projekty Stvoriteľa /stvoriteľa/”. Dve autorky rozličných profesií matematička a výtvarníčka nachádzajú prepojenie pohľadu vedy a umenia nielen výtvarnými vyjadrovacími prostriedkami, ale aj pomocou matematiky.
Na prvý pohľad sa to môže zdať, ak nie nemožné, tak aspoò problematické. Ale výstava svedčí o tom, že to možné je a je to dokonca prínosné pre obidve oblasti vedy a umenia.
Možnosť nahliadnúť do tvorby týchto autoriek sme mali aj my a ak chceš nakuknúť aj ty, klikni do Galérie.

Ak ti je ľúto, že nenavštevuješ výtvarný krúžok “Ruka” a nemôžeš byťčasťou spolupráce s Východoslovenskou galériou, nebuď smutný - galéria organizuje každú nedeľu o 10.00 h tvorivé dielne pre deti.
  Viac informácií na:  www.vsg.sk

Zima, zima, zimička


Zima sa začína, keď drobučké vločky tancujú v povetrí a jemne cinkajú do okien. Nesmú chýbať ani páni Snehuliaci, ktorí sú najočakávanejšími zimnými priateľmi detí. A hoci sa vonku Zima ešte neukázala, my sme si jej krásu vyčarili tvorivými rúčkami. Snehové vločky z gazy sme namočili do škrobu a vyfarbili anilínovými farbami a snehuliakov sme  obliekli do modrých uniforiem a postavili vedľa seba ako vojakov, ktorí strážia kopce.

Traja pátrači a puzzle


A opäť sme tvorili vo VSG, tentokrát v priestoroch prebiehajúcej expozície  "Maliarstvo 19. a prvej tretiny 20. storočia na východnom Slovensku." Názov tvorivej dielne "Traja pátrači a puzzle" napovedá, že našou úlohou bolo pátraním si posvietiť na detaily obrazov, skladať puzzle a vytvoriť  1/8 z 2 metrového obrazu. V Galérii nájdeš všetky fotografie z nášho tvorenia.

Najkrajší sen

je názov výtvarnej súťaže organizovanej Centrom voľného času DOMINO, kde témou 16. ročníka  sa stal "SEN" - želania, priania a túžby detí. Tu sú snívané sny v podobe maľovaných obrázkov.

Maľované čiarou


Čo všetko možno vytvoriť čiarou dokazuje premyslená hra s líniou. Či už ide o líniu tenkú, hrubú, kľukatú, ohraničenú či nekonečnú. Veď posúďte sami  ako si z ruky vedené línie našli tvorivý smer v detských výtvarných dielkach.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky