Zameranie MŠ - MŠ Hrnčiarska

Koncepcia MŠ

Zameranie MŠ

• Naša Materská škola rešpektuje Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie v materských školách, je zameraná na humánny prístup k deťom.

• Všetky činnosti  sú vedené v súlade s detskou individualitou, s rešpektovaním ich záujmov, tempa i schopnosti.

Dôraz kladieme na pripravenosť podnetného prostredia, ktoré poskytuje dieťaťu možnosti na koncentráciu k samostatným a slobodným činnostiam.

Učíme podľa kréda M. MONTESSORIOVEJ “Pomôž mi, aby som to dokázal sám.”

Využívame metódy predvádzania a napodobňovania s možnosťou precítenia všetkými zmyslami, formou trojstupňovej lekcie (asociácia, znovupoznanie a abstrakcia)

Spoluprácu s rodinou zameriavame na poradenskú činnosť, organizujeme “otvorené dni” a “kluby pre rodičov novoprijatých detí”. Umožňujeme rodičom vstup do MŠ v priebehu dňa.

Ciele MŠ

• Pripravujeme deti na vstup do ZŠ, spolupracujeme so ZŠ Masarykova.

• Rozvíjame zmysel pre starostlivosť  o životné prostredie s využitím prvkov ekológie a environmentálnej výchovy.

• Rozvíjame u detí návyky súvisiace so zdravým životným štýlom, prezentácia jedál zdravej výživy pre rodičov.

• Úzko spolupracujeme s logopédom.

• Podporujeme nadanie, osobnosť a záujmy každého dieťaťa aj formou krúžkov